pani Lucia, 32 rokov, momentálne na materskej dovolenke

                                                                                                    

Prešla som si rôznymi diétami, jedla som ´´zázračné´´tabletky na chudnutie, džala som hladovky… Síce som schudla, ale vždy po skončení diéty sa mi kilá vrátili ako bumerang. Keď som sa pred 5 rokmi vydávala, mala som krásnych 65kg. Bohužiaľ,  zlým životným štýlom, stresom v práci a nešportovaním som sa vypracovala na 78kg. Neskôr som otehotnela. Z pôrodnice som si odnášala náš uzlíček šťastia a 87kg. Keďže sme s manželom upadli do jedálneho stereotypu, hľadala som nejaký impulz, nejakú inšpiráciu na internete. Prihlásila som sa na konzultáciu s nutričnou špecialistkou , kde ma výsledky mojej telesnej analýzy veľmi nemilo prekvapili. Nešokovalo ma ani tak to, že mám nadváhu, ani to, že mám 37% tuku v tele , ale môj metabolický vek 45 rokov. 32 ročná žena v 45 ročnom tele! Toto číslo ma tak naštartovalo, že som si povedala, že spravím pre zmenu maximum.

 

V centre redukcie hmotnosti Smart výživa&tréning mi moja nutričná špecialistka Nikol urobila typologický test na základe ktorého mi vypracovala jedálniček. Vďaka Smart jedálničku som len za 1 mesiac schudla 6kg na váhe, 3cm v bokoch a 4 cm v páse. Môj celkový úbytok je zatiaľ 10kg. Neverila som, že to môže isť tak rýchlo a jednoducho.  Jedálniček a sním spojené recepty z rôznych, pre mňa dovtedy neznámych surovín, ma prekvapil rozmanitosťou chutí, pestrosťou, a otvoril mi dvere do zdravého sveta. Zachutil nielen mne, ale aj manželovi, ktorý ma veľmi podporuje. S novými jedlami sme postupne vymenili celé naše zásoby za zdravé. Mám veľa energie a zmizli bolesti hlavy. Recepty sú jednoduché, rýchle, chutné a porcie niekedy až veľké. Dalo by sa povedať, že heslo pre Smart jedálniček je: zdravé – chutné – rýchle – pravidelné. A starostlivosť mojej nutričnej špecialistky Nikol bola a je úžasná, vždy mi odpovedá na moje laické otázky, usmerňuje ma a povzbudzuje, za čo jej vyjadrujem hlbokú vďaku a obdiv.Vždy som sa počas diét pýtala: „… a čo potom, keď skončí diéta…?“ Tu sa to pýtať nemusím, pretože toto nie je diéta, je to životný štýl, úplne nový svet, v ktorom chcem zostať žiť a už sa nevracať späť.

 

pán Matej, 35 rokov

Prišiel ten deň, keď sa vo mne niečo zlomilo a zrejme to bol pohľad do zrkadla a na váhu, ktorá výrazne prekračovala maximálne povolenú rýchlosť na ďialnici.  Známa, ktorá navštevovala centrum Smart výživa&tréning mi ich odporučila. Objednal som sa na konzultáciu a pod dohľadom nutričnej špecialistky som absolvoval 6 mesačný redukčný program. Lebo povedzme si na rovinu, výsledky sú hlavne, keď Vás niekto kontroluje a nastaví Vám zrkadlo. Odporúčam tím Smart výživa&tréning. S ich pomocou sa mi podarila zmena, ktorá mi pomohla aj zdravotne.