pani Lucia, 32 rokov, momentálne na materskej dovolenke

                                                                                                    

Prešla som si rôznymi diétami, jedla som ´´zázračné´´tabletky na chudnutie, džala som hladovky… Síce som schudla, ale vždy po skončení diéty sa mi kilá vrátili ako bumerang. Keď som sa pred 5 rokmi vydávala, mala som krásnych 65kg. Bohužiaľ,  zlým životným štýlom, stresom v práci a nešportovaním som sa vypracovala na 78kg. Neskôr som otehotnela. Z pôrodnice som si odnášala náš uzlíček šťastia a 87kg. Keďže sme s manželom upadli do jedálneho stereotypu, hľadala som nejaký impulz, nejakú inšpiráciu na internete. Prihlásila som sa na konzultáciu s nutričnou špecialistkou , kde ma výsledky mojej telesnej analýzy veľmi nemilo prekvapili. Nešokovalo ma ani tak to, že mám nadváhu, ani to, že mám 37% tuku v tele , ale môj metabolický vek 45 rokov. 32 ročná žena v 45 ročnom tele! Toto číslo ma tak naštartovalo, že som si povedala, že spravím pre zmenu maximum.

 

V centre redukcie hmotnosti Smart výživa&tréning mi moja nutričná špecialistka Nikol urobila typologický test na základe ktorého mi vypracovala jedálniček. Vďaka Smart jedálničku som len za 1 mesiac schudla 6kg na váhe, 3cm v bokoch a 4 cm v páse. Môj celkový úbytok je zatiaľ 10kg. Neverila som, že to môže isť tak rýchlo a jednoducho.  Jedálniček a sním spojené recepty z rôznych, pre mňa dovtedy neznámych surovín, ma prekvapil rozmanitosťou chutí, pestrosťou, a otvoril mi dvere do zdravého sveta. Zachutil nielen mne, ale aj manželovi, ktorý ma veľmi podporuje. S novými jedlami sme postupne vymenili celé naše zásoby za zdravé. Mám veľa energie a zmizli bolesti hlavy. Recepty sú jednoduché, rýchle, chutné a porcie niekedy až veľké. Dalo by sa povedať, že heslo pre Smart jedálniček je: zdravé – chutné – rýchle – pravidelné. A starostlivosť mojej nutričnej špecialistky Nikol bola a je úžasná, vždy mi odpovedá na moje laické otázky, usmerňuje ma a povzbudzuje, za čo jej vyjadrujem hlbokú vďaku a obdiv.Vždy som sa počas diét pýtala: „… a čo potom, keď skončí diéta…?“ Tu sa to pýtať nemusím, pretože toto nie je diéta, je to životný štýl, úplne nový svet, v ktorom chcem zostať žiť a už sa nevracať späť.

 

 

pani Silvia, 35 rokov

V 35-tke som sa prejedla k váhe 90 kg, začali sa ozývať kĺby, opuchy, dokonca vysoký krvný tlak. Samozrejme, že som skúšala diéty, rôzne očisty, no vždy ma dobehol jojo efekt.

Štart do chudnutia ako taký som dostala po prehliadke u lekárky – tak slušne na mňa nakričala… o krvnom tlaku a problémoch, ktoré ma čakajú, ak neschudnem. Usporiadala som si to všetko v hlave a povedala som si DOSŤ!

Začala som teda hľadať na internete, čo zase skúsim, akú diétu, až ma zaujali články, kde ženy schudli 15-20 kg za 5-6 mesiacov. Ja som to tak čítala a pousmievala sa „to sa nedá, to je čistá reklama“.

Lenže mne to vŕtalo v hlave a prihlásila som sa na konzultáciu a začala som chodiť do redukčného programu. Tentokrát sa mi to podarilo.Za 5 mesiacov som schudla 2O kg. Konečne sa môžem zo seba tešiť a radovať. Môj zdravotný stav sa upravil tak, že už neužívam žiadne lieky. To len preto, že som sa rozhodla vyhľadať odbornú pomoc centra Smart výživa&tréning. Naučili ma, ako sa správne stravovať, hlavne výživne a zdravo.  Všetko je v hlave, strave, všetko sa dá, je to úplne ľahké, treba iba začať. Ďakujem krásne odborníkom z centra Smart výživa&tréning.

pán Matej, 35 rokov

Prišiel ten deň, keď sa vo mne niečo zlomilo a zrejme to bol pohľad do zrkadla a na váhu, ktorá výrazne prekračovala maximálne povolenú rýchlosť na ďialnici.  Známa, ktorá navštevovala centrum Smart výživa&tréning mi ich odporučila. Objednal som sa na konzultáciu a pod dohľadom nutričnej špecialistky som absolvoval 6 mesačný redukčný program. Lebo povedzme si na rovinu, výsledky sú hlavne, keď Vás niekto kontroluje a nastaví Vám zrkadlo. Odporúčam tím Smart výživa&tréning. S ich pomocou sa mi podarila zmena, ktorá mi pomohla aj zdravotne.